Ciebie też dopadło łysienie? Niezależnie, czy da się coś z tym zrobić lub, czy postrzegasz to jako problem, nadal pozostaje wybór czapki na zimę i nie tylko. Sprawdź nasze propozycje czapek dla łysiejących mężczyzn. Wybraliśmy trzy typy czapek, nienachalne modele i klasyczne rozwiązania.

Kapelusz lotnika

Zaczynamy od klasycznego kapelusza, który ma bogatą historię, a jego nazwa daje unikalny wgląd w jego pochodzenie i przeznaczenie. Każdy producent czapek ma je w swojej ofercie. Czapki lotnika (lub żeby nie powiedzieć - bombowe) powstały na początku XX wieku, podczas pierwszej fali samolotów z kokpitem i tzw. lotów załogowych.

W tym czasie kokpity zainstalowane w samolotach były całkowicie otwarte, więc piloci szukali czapek, które były w stanie utrzymać ciepło oczu i głowy podczas lotu. Czapki lotnicze zostały zaprojektowane tak, aby spełnić tę potrzebę, niskie rondy i wydłużone nauszniki zapewniają doskonałą ochronę przed zimnem i wietrznymi warunkami. Te akcesoria są również zwykle produkowane z polaru lub sztucznego futra, dzięki czemu idealnie nadają się do izolowania skóry głowy i twarzy wszystkich, którzy je noszą. Potem piloci zastąpili ten typ czapek hełmami. Łysi mężczyźni za to przyjęli te części garderoby jako swoje. Są szczególnie popularne wśród tej grupy demograficznej w okresie zimowym, ponieważ łysi mężczyźni starają się chronić skórę głowy przed żywiołami i zapobiegać pękaniu, suchości lub uszkodzeniom skóry.

Zatem, chociaż mogą nie być najmodniejszym wyborem jako nakrycia głowy dla łysych mężczyzn, są bez wątpienia najbardziej praktyczne i mogą zapewnić prawdziwy stosunek jakości do ceny. Co ciekawe, uszanka (czyli rosyjska czapka zimowa wzorowana na klasycznym aviatorze) stała się w ostatnim czasie popularnym dodatkiem modowym wśród celebrytek. Zarówno Kim Kardashian, jak i Kendall Jenner nosiły je, pomimo obfitości włosów i falujących, soczystych loków. A to już coś mówi.

Kaszkiet

W przeciwieństwie do lotników, kaszkiety to klasyczny modny dodatek, który można nosić o każdej porze roku lub w panujących warunkach pogodowych. Jednak chociaż można inwestować w odmiany, które są produkowane z grubej i wysokiej jakości wełny. Mizerna ochrona uszu, policzków i szyi sprawia, że ​​najlepiej nadają się do noszenia na wiosnę i lato.

Prawdziwy, ponadczasowy klasyk, kaszkiet powstał w XIV wieku w północnej Anglii i sercu południowych Włoch. Uważa się, że dotarł do Stanów Zjednoczonych wkrótce po przybyciu irlandzkich imigrantów do Nowego Jorku i podobnych miast.

Kompatybilny zarówno z odzieżą codzienną, jak i formalną, zapewnia znaczną wszechstronność garderoby łysego mężczyzny, a jego unikalny kształt dodaje objętości skórze głowy i podkreśla wyrzeźbione rysy twarzy. Te cieszące się niesłabnącą popularnością kapelusze nie wychodzą z mody, a wiele najbardziej stylowych celebrytów nosi je z dumą.

Bardzo typowa czapka z daszkiem

Pod wieloma względami klasyczna czapka bejsbolówka w stylu retro łączy najlepsze cechy poprzednich dwóch czapek i sprawia, że jest to elastyczny, niedrogi dodatek modowy. Dzięki swojej kultowej, uproszczonej i ergonomicznej konstrukcji czapka z daszkiem zapewnia ponadczasowy styl, a jednocześnie zapewnia odpowiednią ochronę przed udarem cieplnym i oparzeniami słonecznymi. Może również stanowić doskonałą ochronę przed zimnem, przede wszystkim dzięki swojemu typowo ciasnemu dopasowaniu i wyjątkowemu kształtowi.

Niekoniecznie w bardzo mroźne dni, ale gdy zaczyna się październik lub listopad, a nie jest jeszcze bardzo zimno – warto rozważyć właśnie klasyczną bejsbolówkę. Korzyści te są szczególnie atrakcyjne dla łysych mężczyzn, którzy muszą zawsze uważać na to, jak ekstremalne temperatury i warunki pogodowe wpływają na ich skórę głowy. Podobnie jak kaszkiety, czapki z daszkiem również mają różnorodny i uniwersalny wygląd, ponieważ można je nosić jako uzupełnienie każdego możliwego stroju poza formalną pogodą.